Zabiegi estetyczneNie ma lepszej wizytówki człowieka niż zdrowe, równe i – co bardzo ważne – idealnie białe zęby. Myślisz, że jest to zarezerwowane tylko dla gwiazd? Nic bardziej mylnego! Zabiegi estetyczne przeprowadzane w naszej klinice SMYLO w Warszawie pozwolą również Tobie cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem!

Zęby nieustannie narażone są na różnego rodzaju przebarwienia. Spowodowane mogą być np. piciem dużej ilości kawy, herbaty i czerwonego wina, paleniem papierosów, przyjmowaniem niektórych leków czy chorobami ogólnoustrojowymi. Przebarwieniom sprzyja niedostateczna higiena jamy ustnej, czasami są to kwestie genetyczne – niektóre osoby po prostu mają żółtawe zęby od urodzenia. W takich sytuacjach na dłuższą metę nie pomoże stosowanie wybielających past do zębów czy stosowanie środków dostępnych w aptekach i drogeriach (mogą one dodatkowo powodować podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej). Najlepszym rozwiązaniem są wówczas profesjonalne zabiegi estetyczne – na wybielanie zębów zapraszamy oczywiście do naszej kliniki!

Wybielanie zębów w SMYLO – co oferujemy?

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, zaproponować możemy wybielanie zębów kilkoma metodami. Pamiętać należy przy tym, że najpierw konieczne jest wyleczenie ewentualnych ubytków próchnicowych czy paradontozy, a także profesjonalne oczyszczenie zębów z osadów oraz kamienia. Dopiero wtedy można przystąpić do zabiegów wybielających.

  • Wybielanie metodą domową – jak sama nazwa wskazuje, zasadniczą część wybielania pacjent przeprowadza w domu, choć oczywiście wymaga ono również wizyt w gabinecie. Podczas pierwszej z nich skanuje szczękę nowoczesnym skanerem wewnątrzustnym i następnie w labolatorium wykonywane są dwie przezroczyste nakładki, idealnie dopasowane do kształtu zębów pacjenta. Otrzymuje on również preparat wybielający o ściśle określonym stężeniu, lekarz instruuje o jego stosowaniu, po czym pacjent przez około 2-4 tygodnie przez kilka godzin dziennie (lub w nocy) nosi nakładki wypełnione preparatem wybielającym.
  • Wybielanie gabinetowe – w tym przypadku możliwości, które daje współczesna stomatologia jest naprawdę wiele. Jedną z metod wybielania gabinetowego jest zabieg Beyond – polega on na zaaplikowaniu na zęby żelu zawierającego w sobie nadtlenek wodoru, a następnie poddaniu ich działaniu lampy Beyond. Jej światło pomaga wniknąć substancji w głąb zębiny, gdzie rozbija przebarwienia zewnętrzne i utlenia je.
  • Wybielanie zęba martwego – zęby, w których doszło do martwicy miazgi i wyleczone kanałowo mogą stać się z czasem przebarwione, sine i nieestetyczne. Na szczęście można je dość skutecznie wybielić. Zabieg polega na otwarciu korony i umieszczeniu w jej wnętrzu specjalnego środka wybielającego. Koronę zaopatruje się wypełnieniem tymczasowym – z reguły środek wybielający wymienia się co kilka dni, aż efekty wybielania będą zadowalające. Na koniec oczywiście koronę opracowuje się przy pomocy wypełnienia kompozytowego.

Jak widać, metod wybielania zębów jest naprawdę wiele – współczesna stomatologia jest w stanie poradzić sobie naprawdę z różnymi problemami natury estetycznej. Zapraszamy do kliniki SMYLO, gdzie doświadczeni stomatolodzy przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń i materiałów przywrócą Twoim zębom piękną, naturalną biel – dzięki tam będziesz uśmiechać się z dumą!